Nusikaltėlių pėdsakais

 

VSAT nuotr. Tarnybinis suo Samo
 
Savaitgalį pasienyje su Baltarusija sulaikyti du sienos pažeidėjai. Vieno jų pėdsakais tarnybinis vokiečių aviganis Samo Vilniaus rajono mišku sekė net 4 kilometrus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Sekmadienį VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos patruliai Vilniaus rajone aptiko galimo sienos su Baltarusija pažeidimo požymius – ant kontrolinės juostos buvo užšluoti žmogaus palikti pėdsakai. VSAT pareigūnai įtarė, kad pažeidėjo ateita iš Baltarusijos.
Paieškai buvo pasitelktas septynerių metų vokiečių aviganis Samo. Jam duota komanda sekti pėdsakais. Samo juos nesunkiai užuodė ir pasieniečius sparčiai pradėjo vesti šiose vietose augančiu mišku.
Keturkojis pasieniečių pagalbininkas pažeidėją vijosi net 4 kilometrus, kol netoli Vilniaus rajono Dekaniškių kaimu buvo užkluptas vyras. Samo savo elgesiu davė suprasti, kad tai jo pėdsakais jis sekė nuo sienos linijos. VSAT pareigūnai sulaikė šį 45-erių Vilniaus rajono gyventoją. Jis teisinosi sieną su Baltarusija pažeidęs grybaudamas.
VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po apklausos sekmadienį įtariamas pažeidėjas buvo paleistas. Jam įteiktas šaukimas pirmadienį vėl atvykti į Vilniaus rinktinę.
Dar vieną įtariamą sienos pažeidėją, Rusijos pilietį, šeštadienį sulaikė VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai. Netoli prie pat sienos su Baltarusija esančio Medininkų kaimo jiems įkliuvo įtartinas vyras. Sulaikytasis turėjo 50-mečio Rusijos piliečio pasą, kuriame nebuvo nei vizos, nei sienos kirtimo spaudų. Įtariama, kad šis užsienietis nelegaliai pateko iš Baltarusijos.
Ir šiuo atveju dėl neteisėto sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytąjį pasieniečiai uždarė į areštinę.
 
 
Šaltinis:
15min.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.