Konkursas – Voljeras.EU iššūkis

Svetainė www.Voljeras.EU organizuoja konkursą – Voljeras.EU iššūkis, kuris išjudintų žmones su šunimis, mokytų leisti daugiau laiko kartu gamtoje, aktyviau judėti.

Trumpai apie konkursą: konkurso dalyviai turi įveikti 45km ilgio trasą pagal duotą maršrutą. Maršrutą galima įsikelti į GPS įrenginius, išmaniuosius telefonus, atsispausdinti. Dalyviai praeina maršrutą ir atsiunčia savo GPS išklotinę, kur būtų matomas visas maršrutas (tai gali būti GPX failiukas, nuoroda į Endomondo ar bet kurias kitas programas, ką gali bet kuris išmanusis telefonas kuris turi GPS). Taipogi keliose vietose privalu nusifotografuoti kartu su augintiniu. 

Apdovanojami trys prizininkai:

  • už greičiausiai įveiktą maršrutą;
  • už linksmiausią ir išradingiausią dalyvavimą, kuri foto surinks daugiausiai Like (čia greitis absoliučiai nieko neįtakoja, pasistengti reikia ne greitai trasą pralėkti, bet pasitelkti fantaziją įdomesnėms fotografijoms);
  • didžiausia kompanija su šunimis (bus skaičiuojamas šunų kiekis fotografijose, jei kiekiai bus vienodi, tada skaičiuojama kur daugiau žmonių).

Būtina konkurso sąlyga – bent vienas šuo komandoje.
Dalyviai atsiunčia išklotines ir nuotraukas organizatoriui iki rugsėjo 30 d. nugalėtojai paskelbiami spalio 1 d.
Trasoje mažai žmonių, vos keletas nedidelių kaimelių, žvyrkelio, kuriuo važiuotu automobiliai yra nedaug, gyvenvietė vos viena kita, visa kita trasos dalis driekiasi įspūdingais miško takeliais ir keliukais, toliau nuo civilizacijos. Kadangi daugiau nei 80% trasos yra nutolę nuo civilizacijos, Neries Regioninio Parko direkcija prašo prižiūrėti savo augintinius ir ypač balandžio-birželio mėnesiai šunį vesti ant pavadėlio, kadangi tose vietose, atokiau nuo civilizacijos, kaip tik tuo metu itin gausu paukščių ir gyvūnų jauniklių, kuriuos Jūsų augintinis gali išgąsdinti, vaikyti, pagauti .
Preliminarus maršrutas:

Voljeras.EU iššūkis maršrutas

Starto vieta Lazdynų mikrorajono pakraštyje. Pradėti bus galima nuo NESTE degalinės, kur yra galimybė palikt automobilį esant reikalui. Šalia miškas, kur ir driekiasi trasa, nereikia važiuoti per miestą, baiminantis, kad šuo nebėgs gražiai šalia dviračio.
Trasa MTB su XC elementais (bus nemažai sunkiau pravažiuojamų vietų ypač nepatyrusiems dviratininkams, tad teks dviratį nemažai ir į kalną užsistumti). Taigi paskaičiuokite tinkamai savo laiką, per kie įveiksite tuos 45km, preliminarus laikas 5-6 valandos. Net ir lekiant gan intensyviai, kad parodyti kuo geresnį laiką, greitis būtų vidutiniškai ~10-12 km/h.
Maršrutas tikrai labai vaizdingas ir įspūdingas, tinkantis net ir karščiausią dieną važiuoti, nes driekiasi pagrinde palei Nerį, kertamas ne vienas upelis, vienas iš punktų yra žymusis Šilėnų šaltinis, tad vietų augintiniui atsigerti neturėtų trukti.
Mažus šunis galima vežtis ir kuprinėje, jiems galimai per daug būtų tie 45km, juk svarbu laikas gamtoje praleistas kartu su augintiniu. Dideliems šunims tai nebus itin didelis iššūkis. Dažnai vedžiojamiems šunims tai normalus krūvis, nepersistengiant kuo greičiau praminti.

Gyvūnai turėtų būti socializuoti, kad būnant miško glūdumoje šuo nepabėgtų, kad neturėtų problemų bėgti šalia dviračio, nebūtų agresyvus, nepuldinėtų kitų dviratininkų, klausytų šeimininko komandų.
Norisi kad tame dalyvautu ne tik žmonės su savo augintiniais, bet ir tie kas galbūt dvejoja dėl šuns auginimo, o čia jiems būtų kaip tik puiki proga pasiimti pavedžioti šunį iš prieglaudos ar tingesnio kaimyno.

Konkurso nuostatai: ČIA;

Registracija – nereikalinga;

Dalyvio mokestis – geras laikas su Jūsų augintiniu gamtoje.

Keletas nuotaikingų filmukų apie šunis sportuojančius kartu su savo šeimininkais, kurie galbūt pagelbės Jums apsispręsti dėl dalyvavimo:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.