Konkursas – Voljeras.EU iššūkis

Svetainė www.Voljeras.EU organizuoja konkursą – Voljeras.EU iššūkis, kuris išjudintų žmones su šunimis, mokytų leisti daugiau laiko kartu gamtoje, aktyviau judėti.

Voljeras.EU iššūkis

Trumpai apie konkursą: konkurso dalyviai turi įveikti 46km ilgio trasą pagal duotą maršrutą. Maršrutą galima įsikelti į GPS įrenginius, išmaniuosius telefonus, atsispausdinti. Dalyviai praeina maršrutą ir atsiunčia savo GPS išklotinę, kur būtų matomas visas maršrutas (tai gali būti GPX failiukas, nuoroda į Endomondo ar SportTracker ar bet kurias kitas programas, ką gali bet kuris išmanusis telefonas kuris turi GPS). Taipogi keliose vietose privalu nusifotografuoti kartu su augintiniu. 

Apdovanojami trys prizininkai: 

  • už greičiausiai įveiktą maršrutą;
  • už linksmiausią ir išradingiausią dalyvavimą, kuri foto surinks daugiausiai Like (čia greitis absoliučiai nieko neįtakoja, galima nors ir kelias dienas užtrukti, pasistengti reikia ne greitai trasą pralėkti, bet pasitelkti fantaziją įdomesnėms fotografijoms);
  • didžiausia kompanija su šunimis (bus skaičiuojamas šunų kiekis fotografijose, jei kiekiai bus vienodi, tada skaičiuojama kur daugiau žmonių).

Būtina konkurso sąlyga – bent vienas šuo komandoje.
Dalyviai atsiunčia išklotines ir nuotraukas organizatoriui iki rugsėjo 30 d. nugalėtojai paskelbiami spalio 1 d.
Trasoje labai mažai žmonių, vos keletas nedidelių kaimelių, žvyrkelio, kuriuo važiuotu automobiliai yra nedaug, gyvenvietė vos viena kita, visa kita trasos dalis driekiasi įspūdingais miško keliukais, toliau nuo civilizacijos, tad 90% trasos šuo gali laisvai lakstyti, nebūtinai ant pavadžio prie dviračio.
Preliminarus maršrutas:

Voljeras.EU iššūkis

Starto vieta Lazdynų mikrorajono pakraštyje. Pradėti bus galima nuo NESTE degalinės, kur yra galimybė palikt automobilį esant reikalui ir iškart šalia miškas, kur ir driekiasi trasa, nereikia važiuoti per miestą, baiminantis, kad šuo nebėgs gražiai šalia dviračio.
Trasa MTB su XC elementais (bus nemažai sunkiau pravažiuojamų vietų ypač nepatyrusiems dviratininkams, tad teks dviratį nemažai ir į kalną užsistumti). Taigi tuos 46km, geriausiu atveju per kokias 4 val. bus galima įveikti. Net ir lekiant gan intensyviai, kad parodyti kuo geresnį laiką, greitis būtų vidutiniškai ~10-12 km/h.
Maršrutas tikrai labai vaizdingas ir įspūdingas, tinkantis net ir karščiausią dieną važiuoti, nes driekiasi pagrinde palei Nerį, kertamas ne vienas upelis, vienas iš punktų yra žymusis Šilėnų šaltinis, pelkėtų vietų irgi yra. Dėl troškulio šuo tikrai nesikankintų. Juolab, kad greičiui važiuojančių bus vos vienas kitas, daugumai čia gali būti ir visos dienos išvyka. 
Mažus šunis galima vežtis ir kuprinėje, jiems gal per daug būtų tie 46km, juk svarbu laikas gamtoje praleistas kartu su augintiniu. Dideliems šunims tai nebus didelis iššūkis. Dažnai vedžiojamiems šunims tai normalus krūvis, nepersistengiant kuo greičiau praminti.

Gyvūnai turėtų būti socializuoti, kad būnant miško glūdumoje šuo nepabėgtų, kad neturėtų problemų bėgti šalia dviračio, nebūtų agresyvus, nepuldinėtų kitų dviratininkų.
Norisi kad tame dalyvautu ne tik žmonės su savo augintiniais, bet ir tie kas galbūt dvejoja dėl šuns auginimo, o čia jiems būtų kaip tik puiki proga pasiimti pavedžioti šunį derinant su savo laisvalaikiu iš prieglaudos ar tinginio kaimyno.

Konkurso nuostatai: ČIA;

Registracija – nereikalinga;

Dalyvio mokestis – geras laikas su Jūsų augintiniu gamtoje.

Keletas nuotaikingų filmukų apie šunis sportuojančius kartu su savo šeimininkais, kurie galbūt pagelbės Jums apsispręsti dėl dalyvavimo:

Leave a Reply

You have to agree to the comment policy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.