Penki maisto produktai, pavojingi jūsų augintiniui

 

Suo prie stalo
 
Naminių augintinių savininkai gerai žino, kaip sunku atsilaikyti prieš gardaus kąsnelio prašančias keturkojo draugo akis, tačiau yra tokių maisto produktų, kurių duoti nevalia. Žmogaus skrandžiui įprasti produktai gali būti labai pavojingi jūsų augintinio sveikatai.
 

1. Kramtomoji guma ir mėtiniai saldainiai

Kramtomosios gumos tikriausiai joks šeimininkas savo augintiniui neduotų, bet keturkojis draugas gali ją suryti paslapčiomis. Daugumos kramtomųjų gumų ir mėtinių saldainių sudėtyje yra ksilitolio, dirbtinio saldiklio, kuris pavojingas šunims. Patekęs į skrandį ksilitolis staigiai sumažina cukraus kiekį kraujyje. Jei surijęs kramtomą gumą ar mėtinį saldainį jūsų šuo vemia, sutrinka jo koordinacija, būtina kuo skubiau kreiptis į veterinarą.
 

2. Šokoladas ir kava

Šokolade yra kofeino ir teobromino – abi stimuliuojančios medžiagos pavojingos ir net nuodingos šunims. Paprastai jūsų augintiniui nieko nenutiks, jei jis nugvelbs šokoladinį sausainį ar įmerks liežuvį į jūsų rytinę kavą, bet didelį šokolado ar kavos kiekiai gali sukelti vėmimą, viduriavimą, raumenų traukulius ir net mirtį.
 

3. Vynuogės ir razinos

Vynuogės ir razinos gali pakenkti jūsų augintinio kepenims, todėl šio sveiko ir nekaloringo užkandžio, tinkančio savo mityba besirūpinantiems žmonėms, šunims duoti nereikėtų. Apsinuodijimo vynuogėmis ir razinomis simptomai: vėmimas, viduriavimas ir mieguistumas.
 

4. Avokadai

Avokadai nuodingi šunims ir katėms. Jie sukelia vėmimą ir viduriavimą, tad nesusigundykite pavaišinti savo augintinio šiuo egzotišku vaisiumi.
 

5. Česnakas ir svogūnai

Česnakas ir svogūnai pavojingi jūsų augintiniui, net jei jie kepti ar virti. Juose yra cheminių medžiagų, kurios pažeidžia šunų ir kačių raudonąsias kraujo ląsteles. Pažeistos ląstelės nebesugeba pernešti deguonies, todėl augintinis gali susirgti anemija.
 
 
Šaltinis:
alfa.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.