Nesąžiningiems veisėjams bus sunkiau

suo-zmogus-ranka

suo zmogus ranka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2013 m. rugpjūčio 8 d. įsigaliojo nauji ,,Veterinarijos reikalavimai gyvūnų augintinių veisėjams”, kurie buvo paruošti siekiant įgyvendinti Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatas.

,,Registracija įvesta siekiant užtikrinti, kad gyvūnai būtų veisiami atsakingai, laikantis jų sveikatos ir gerovės reikalavimų, o įsigyti šuniukai, kačiukai ir kiti naminiai augintiniai būtų sveiki ir džiugintų savo šeimininkus. Sugriežtinti gyvūnų augintinių veisimo tvarką ir šios veiklos kontrolę, paskatino kai kurie išaiškinti nelegalaus veisimo atvejai, kai gyvūnai buvo laikomi labai blogomis sąlygomis. Pavyzdžiui, šiais metais aprašytas atvejis, kai iš Garliavos (Kauno raj.) gyventojo buvo konfiskuota 11 šunų, kuriuos jis veisė per ankštuose narvuose, nešildomose nuosavo namo patalpose ”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus viršininko pavaduotoja Kristina Stakytė.

Registravimo reikalavimai taikomi fiziniams ir juridiniams asmenims bei organizacijoms, užsiimantiems komerciniu gyvūnų augintinių veisimu. Gyvūnų veisėjai, kurie nėra įtraukti į ,,Valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, sąrašą“, arba kurių verslinio veisimo vietos nėra patvirtintos, ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėto teisės akto įsigaliojimo turi pateikti prašymus teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms dėl ūkio subjekto įregistravimo ir veterinarinio patvirtinimo. Laiku veiklos neužregistravusiems gyvūnų augintinių veisėjams gresia administracinė atsakomybė.

Gyvūnų veisimo vietos turi atitikti nustatytus reikalavimus ir būti patvirtintos, išskyrus atvejus, kai veisėjas augintinius laiko ir veisia gyvenamosiose patalpose. Patalpose, kurios neatitinka ,,Veterinarijos reikalavimų gyvūnų augintinių veisėjams“, gyvūnus augintinius laikyti leidžiama, jei jų sveikatai ir gerovei nėra pavojaus, tačiau veisti juos draudžiama.

Papildomai prie prašymų reikia pateikti veiklos aprašymą, gyvūnų augintinių laikymo įrangos išdėstymo schemą (nurodant veisimo vietos plotus, apšvietimą ir kt.), informaciją apie šalutinių gyvūninių produktų tvarkymą bei veisimo vietos valymo, plovimo ir dezinfekavimo tvarkos aprašą. Tais atvejais, kai planuojama veisti pavojingus šunis, privaloma turėti Savivaldybės administracijos direktoriaus išduotą leidimą laikyti ir veisti tokius šunis.