Šuns žaizdų gydymas

Šuo pas veterinarą

Ką daryti, jei atsitiko nelaimė: šuo įsipjovė į leteną, susipjovė su kitu šunimi ar pan. Pirmiausia, bet kuriuo atveju, geriausia būtų šunį nuvežti pas veterinarą tam, kad apžiūrėtų žaizdą. Tačiau jei neturite galimybių, o žaizdelė neatrodo labai gili, galite padėti augintiniui ir namie.

Pirmiausia, išvalykite žaizdą tam, kad pašalintumėte negyvus, pažeistus ar infekuotus audinius. Žaizdą nuplaukite vandeniu. Gerai apžiūrėkite, ar į ją nepateko joks svetimkūnis. Jeigu jis yra, pamirkykite alkoholyje pincetą ir atsargiai ištraukite svetimkūnį iš žaizdos. Tuomet sužeistą vietą išvalykite su dezinfekuojančiu tirpalu. Jei šuo ilgesinio kailio, reikia apkirpti plaukus aplink tą vietą, kuri buvo pažeista, kad plaukai į ją nesiveltų bei nepriliptų.

Jei žaizda supūliavo – viena iš veiksmingų liaudiškų priemonių yra medus. Medus jau nuo seno buvo naudojamas žaizdoms, opoms, nudegimams ir nušalimams gydyti. Medus iš žaizdų ištraukia drėgmę, todėl žūva bakterijos, kurioms ji būtina. Svarbu ir tai, kad medus iš žaizdų šalina išorinius teršalus. Žaizda pradeda intensyviai gyti, nes medus stimuliuoja audinių regeneraciją. Geriausiai žaizdas gydo liepų medus.

Šaltinis:
reksas.lt