Apsaugokime augintinį nuo odos vėžio


Šuns odos vėžysNe tik žmonės, bet ir šunys gali susirgti odos vėžiu, kurį sukelia pavojingi saulės spinduliai. Nors apie šunų  odos vėžį bei jo priežastis kalbama mažai, tai dažna jų liga.

Pasak specialistų naujausi statistikos duomenys rodo, kad 33 proc. visų šunims atsirandančių auglių susidaro būtent odoje, trečdalis jų yra piktybiniai. 
Dažnai žiūrėdami į saulėje besišildančius augintinius, šeimininkai jais grožisi nežinodami apie galimą pavojų. Ne visiems gyvūnams galima daug laiko praleisti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Šunų veilės, kurių oda ir spalva yra šviesi, o kailis retas, pavyzdžiui baltos spalvos bokseriai, pitbulterjerai, Italijos kurtai,  yra labiausiai pažeidžiami saulės.  Pavojingiausi yra tie spinduliai, kurie atsispindi nuo paviršių ir yra nukreipiami į gyvūnų pilvuką, kurį dengia daug retesnis kailis, o oda šioje srityje yra labai jautri. Stipriausias atspindys susidaro paplūdimyje ar ant šaligatvio be šešėlių.
Specialistai siūlo naudingų patarimų, kaip apsaugoti šviesaus kailio gyvūnų odą:
· Neveskite šuns į lauką per pietus, nes tada saulės spinduliai yra stipriausi. Saulėtomis vasaros dienomis šunį vedžiokite anksti ryte ir vakare, kai saulė leidžiasi.
· Jei jūsų šuo mėgsta šildytis prieš saulutę namuose, apgalvokite galimybę užklijuoti langus specialia plėvele, kuri apsaugo nuo ultravioletinių spindulių.
· Nekirpkite trumpai šuns vasarą, nes kailis yra natūrali odos apsauga nuo saulės spindulių.
· Jei ketinate leisti dieną paplūdimyje su šunimi, augintinio pilvuką reiktų ištepti specialiai šunims pritaikytu kremu nuo saulės.
· Kiekvieną mėnesį apžiūrėkite augintinį. Jei pastebėsite negyjančių žaizdų, mazgelių arba pasikeitusios odos zonų, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

 

Šaltinis: Alfa.lt