Susekta veisėja brangius šunis augino triušių narvuose

Taip laikomi brangūs veisliniai gyvūnai
LGTAO nuotr. / Taip laikomi brangūs veisliniai gyvūnai

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) po atlikto tyrimo surado sukčiaujančią gyvūnų veisėją Prienų rajone, kuri gyventojams pardavinėjo negrynaveislius arba sergančius gyvūnus. Dauguma šuniukų po kelių dienų nugaišo. Apie neva pigių veislinių šunų problemą GRYNAS.lt jau yra rašęs. Šiuo atveju valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo šią veisėją įregistruoti veislyną ir nedelsiant suskiepyti šunis, kaip tai reikalauja Lietuvos įstatymai.
Akto kopija su gyvūnų dokumentais perduota policijai, kurios pareigūnai jau pradėjo tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, dokumentų klastojimo bei sukčiavimo.
Kartu su Prienų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba atlikto patikrinimo pas veisėją (pavardė redakcijai žinoma, -red. past.) metu, buvo rasti 23 šunys ir 9 vos kelių dienų jaunikliai, dauguma jų buvo negrynaveisliai – Vakarų škotijos terjero, Maltos bišono, Biglio ir Jorkšyro terjero mišrūnai. Tik 2 iš visų 23 gyvūnų turėjo atitinkamus gyvūno sveikatos dokumentus ir buvo skiepyti. Kai kurie gyvūnai turėjo sveikatos pasus, tačiau skiepų galiojimas buvo seniai pasibaigęs. Pasuose buvo sudėti skiepų lipdukai su data, tačiau be veterinarijos gydytojo duomenų ar spaudo, kaip tai reikalauja Lietuvos įstatymai. Tik keturi gyvūnai turėjo veislės standarto dokumentus.
„Šunys, uždaryti patalpoje, buvo laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis, visiškai neatsižvelgiant į jų gerovę ar sveikatą. Patalpoje buvo įsivyravęs stiprus šlapimo kvapas, mėtėsi nešvarūs šunims skirti indai, gyvūnai po kelis laikomi ankštuose narvuose ant popieriaus skiaučių arba ant smirdančių skudurų. Kai kuriems šunims laikyti buvo naudojami triušių narvai, kurie buvo sudėti vienas ant kito. Patekus į namą vonioje radome dvi kalytes su vos kelių dienų jaunikliais. Kalytės neturėjo nei veislės standarto dokumentų nei buvo skiepytos“, pasakojo LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.

Į biglius panašūs mišrūnai augo triušiams skirtuose narvuose
LGTAO nuotr. / Į biglius panašūs mišrūnai augo triušiams skirtuose narvuose

Apklausta veisėja teigė, kad visus šunis neva skiepija pati, o vakciną ir kai kurių gyvūnų pasuose suklijuotus vakcinos lipdukus perka iš Lenkijos. Veisėja prisipažino veisianti šunis bei parduodanti juos arba pagal skelbimus internete, arba Aleksoto turguje Kaune. Parduodamų šuniukų ji neskiepija. Neseniai su dokumentais įsigytas Akitos, Podhalės aviganių be Cane corso veislės kales veisėja planuoja vesti į parodas ir veisti.

Imtis tyrimo, nustatant sukčiaujančius veisėjus, LGTAO paskatino vis dažnėjantys gyventojų nusiskundimai kai įsigyti „veisliniai“ gyvūnai po kelių dienų mirė nuo išsekimo ar užkrečiamų ligų, arba pirkėjai įsigijo mišrūnus. Šiuo metu pagal gautus nukentėjusiųjų pranešimus ieškoma dar viena sukčiaujanti veisėja, kurios asmenybė jau nustatyta.
Šiame trumpame siužete galite geriau apžiūrėti šuniukų auginimo sąlygas:

Galimai nukentėjusiųjų nuo sukčiaujančių gyvūnų veisėjo organizacija prašo kreiptis el.paštu [email protected] arba tel. 8651 11666.

Šaltinis:
grynas.delfi.lt