Pasirodo šuo ir jogurtas turi daug bendro. Arizonos universiteto (JAV) mokslininkai, atlikę tyrimus sužinojo, kad bakterijos, esančios ant šuns snukio turi tokį patį poveikį žmogaus organizmui, kaip ir probiotikai.
Mūsų organizmas turi apie 500 rūšių bakterijų – vienos iš jų geros, kitos blogos, tačiau tinkamas jų balansas – geros imuninės sistemos pagrindas. Metams bėgant, gerųjų bakterijų mūsų organizme ima mažėti, o tai neigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę žmogaus būseną.
Mokslininkai teigia, kad leisdami šuniui dažniau jus laižyti, savo organizmą papildote gerosiomis bakterijomis.
Eksperimente dalyvavo vyresni nei 50 metų žmonės. Jie buvo įpareigoti tris mėnesius auginti šuniuką iš prieglaudos. Kiekvieną mėnesį buvo tikrinamas gerųjų bakterijų kiekis eksperimento dalyvių organizme, bendra fizinė ir psichologinė savijauta bei imuniteto stiprumas. Taip pat buvo tikrinama ir šunų organizmo būklė.
Paaiškėjo, kad artimas kontaktas su šunimi veikia mus ir po oda.
Mokslininkai įsitikino, kad šuns perduodamos gerosios bakterijos veikia taip pat, kaip ir jogurtas arba probiotikai. Į mūsų organizmus patekusios šunų bakterijos atlieka nepaprastai svarbia funkciją, nuo kurios priklauso tiek fizinė, tiek psichinė sveikata, o ypač – bėgant žmogaus amžiui. Pasibaigus tyrimui eksperimente dalyvavę žmonės ir šunys taip ir liko gyventi drauge.
Šaltinis: lrytas.lt