Gydomieji augalai, tinkantys šunims

Šuo ėda kopūstą
 
Gydomieji augalai padeda ne tik žmonėms gydyti įvairias ligas, palengvinti simptomus ar sustiprinti sveikatą. Augalais taip pat galima gydyti ir šunis.
 

1. Alavijas

Alavijo gydomosios savybės vertinamos nuo senų laikų. Šis augalas tinka ne tik žmonėms, bet ir šunims. Kremai ir geliai, kurių sudėtyje yra alavijo, gydo nudegimus, žaizdas ir odos sudirgimus. Alavijo arbata padeda nuo susikaupusių žarnyno dujų, peršalimo ir infekcijų.
 

2. Medetkų žiedai

Ryškūs medetkų žiedai yra veiksmingas vaistas keturkojams. Medetkų kompresu galite gydyti žaizdas. Jis malšina uždegimus ir mažina skausmą. Medetkos taip pat apsaugo nuo bakterijų.
 

3. Imbieras

Tarkuota imbiero šaknis padės viduriuojančiam ar vemiančiam jūsų augintiniui. Galite įtarkuoti šaknies į maistą arba paruošti imbiero arbatos. Paprastai šunys labai mėgsta šią šaknį ir mielai valgo ja paskanintą ėdalą.
 

4. Ciberžolė

Ciberžolė yra galingas natūralus priešuždegiminis antibiotikas, kuris saugo ir stiprina ląstelių sieneles. Iš ciberžolės galima ruošti arbatą ir kompresus. Ji tinka infekcijų, žaizdų, skrandžio ir virškinimo sutrikimų gydymui.
 

5. Pieninis dagys

Pieninis dagys saugo kepenis ir gerina jų funkciją. Jo būtina duoti šuniui, kuriam buvo skirtas gydymas vaistais, kenkiančiais kepenų veiklai.
 
Svarbu: prieš gydydami augintinį gydomaisiais augalais pasitarkite su veterinaru.
 
Šaltinis:
alfa.lt